Cantoria Praha ve Vídni

Ve dnech 2.-5. 11. 2023 proběhl ve Vídni Music Festival Vienna, jehož 9. ročníku se letos zúčastnil i náš ženský pěvecký sbor Cantoria Praha.

A kdeže jsme to zpívaly? Měly jsme možnost vystoupit hned na dvou zajímavých místech. Prvním z nich byl koncertní sál Ehrbarsaal, od centra jen co by kamenem dohodil. V krásných prostorách s dobrou akustikou se sešlo osm pěveckých sborů a dva orchestry, které postupně v pátek a v sobotu předvedly, co umí. Účast byla vskutku mezinárodní, dorazily soubory z osmi různých zemí. Kromě České republiky byly zastoupeny země jako Irsko, Polsko, Maďarsko, Portugalsko, Itálie, Bulharsko a Španělsko. Nejvíce nás, vzhledem k tomu, že zpíváme ve stejném složení, zaujal ženský pěvecký sbor Voci z Waterfordu v Irsku. V sobotu ráno jsme se pak sešli v blízkosti Hofburgu. Každý sbor měl možnost předvést dvě písně a capella v kostele Panny Marie Sněžné, německy známém jako Minoritenkirche.

Do Vídně jsme si sice přijely především zazpívat, ovšem nejen zpěvem živ jest člověk. Ve volných chvílích jsme mohly každá po svém objevovat krásy rakouské metropole. Některé šly nakupovat, jiné na výstavy impresionistů, Klimta, Schieleho a dalších umělců, nebo se prostě jen tak projít. Oblíbeným cílem většiny procházek byla katedrála svatého Štěpána včetně jižní věže, k jejímuž zdolání vede celých 343 kamenných schodů, nebo krásné zahrady v okolí Hofburgu.

Za cíl nedělního výletu před odjezdem domů jsme si vybraly zámecký komplex Schönbrunn. Prohlídka komnat, kde žila císařovna Sissi, nebyla ovšem jedinou možností, jak strávit dopoledne. Některým stačily k procházce okolní rozlehlé zahrady, jiné se rozhodly navštívit jednu z nejstarších evropských zoo, Tierpark Schönbrunn, a pozdravit tam pandy velké a koaly, které v českých zoologických zahradách k vidění nejsou.

Během zpáteční cesty jsme tento zájezd zhodnotily jako náramně vydařený a začaly jsme pomalu přemýšlet, kdy a kam se vydáme příště.

Sdílet článek
Nahoru