Podzimní soustředění Cantoria Praha

V uplynulém víkendu 20.-22. 10. 2023 proběhlo v lázeňském městě Poděbrady soustředění našeho pěveckého sboru Cantoria Praha.

V pátek odpoledne jsme doma zanechaly partnery, děti, psy i další domácí mazlíčky a vyrazily jsme do víru lázeňského města. Díky tomu, že se Poděbrady nachází v blízkosti Prahy, byl první úkol soustředění jasný: dorazit každý po vlastní ose. Ubytovaly jsme se ve Školním hotelu Junior Poděbrady, jehož služeb jsme využily už podruhé.

I přes četné omluvenky způsobené podzimní vlnou nachlazení jsme již v pátek večer zasedly ke strojům a začaly pilně pracovat na vánočním repertoáru. Adventní čas a s ním spojené koncerty se totiž rychle blíží a my se musíme na vše poctivě připravit! To bychom ale nebyly my, aby nedošlo i na zábavu. Večer se vždy našel čas na příjemné posezení a v sobotu dokonce i na několik seznamovacích společenských her. Je totiž třeba stmelovat kolektiv a poznávat nové členky sboru, a kde jinde k tomu máme příležitost než během soustředění?

V sobotu dopoledne mohla každá z nás využít několika volných hodin k volné zábavě. Jelikož nám přálo počasí, obloha byla jako vymetená a teploty připomínaly opět babí léto, mnohé jsme se rozhodly využít příležitosti k procházce kolem Labe. Nejčastěji jsme zvolily za cíl Soutok Labe a Cidliny a Slavníkovské hradiště v Libici. Ale i Poděbrady samotné nabízí spoustu zábavy, procházku po kolonádě, posezení v některé z kaváren či trochu toho nakupování. Odpočaté jsme se pak sešly k dalšímu zpěvu. Jediným stínem nad jinak velmi úspěšným soustředěním tak zůstává fakt, že jsme kvůli nemoci musely zrušit plánovaný nedělní koncert v prostorách Církve československé husitské v Poděbradech.

Přesto jsme odvedly velký kus práce a naši příznivci se můžou těšit na zpěvem naplněný adventní čas. O termínech nadcházejících koncertů Vás neopomeneme již brzy informovat.

Sdílet článek
Nahoru