Klavírní doprovod

MgA. Evgenia Vorobyeva

Hrát na klavír začala ve věku pěti let. Střední odborné hudební vzdělání získala na Státní konzervatoři Saratov L. V. Sobinova v Rusku ve třídě prof. Alexandra Rykele, žáka S. S. Bendického, kterého učil G. Nejgauz. Po dobu studia se zúčastnila řady celostátních a mezinárodních soutěží, je finalistkou soutěže M. Judinové v Petrohradu.

Vysokoškolské vzdělání získala na Akademii múzických umění v Praze pod vedením odb. as. Kvitoslavy Bilinské.

Spolupracovala s řadou významných hudebníků, za všechny jmenujme např. sólistku Mariinského divadla v Petrohradu Marinu Shaguch, nebo Dagmar Peckovou. Hodně se věnuje i komorní hře, pravidelně hraje s vítězkou violoncellové soutěže Bohuslava Martinů Anetou Šudákovou.

Helena Svatoňová

In Memoriam

Helena Svatoňová doprovázela sbor Cantoria-Praha na klavír od jeho počátků, pravidelně se účastnila zkoušek, prováděla korepetici a vystupovala se sborem doma i v zahraničí. Byla absolventkou Státní konzervatoře v Praze. Po absolutoriu se nepřetržitě věnovala pedagogické činnosti, korepetici, klavírnímu doprovodu a komorní hře. Byla spoluzakladatelkou Základní umělecké školy v Praze 9 – Vysočanech, kde působila postupně ve funkcích učitelky, zástupkyně ředitele i ředitelky. Za výsledky ve své pedagogické a umělecké činnosti byla několikrát vyznamenána, získala i celostátní ocenění „Vzorný učitel“.