Cantoria Praha zpívá na radnici

Ženský pěvecký sbor Cantoria Praha, jehož zřizovatelem je MČ Praha 9, zazpívá v rámci koncertů vážné hudby v obřadní síni radnice ve Vysočanech 20. dubna 2023 v 19 hodin.

Na jarním koncertě zazní nové melodie, ale i ty známé a tradiční. Těšit se můžete na skladby R. Dubry, B. Smetany, E. Griega a F. Poulenca, lidové písně, muzikály a spirituály.

V březnu sbor absolvoval soustředění v Poděbradech, které bylo spojeno s koncerty v Domově seniorů v Pňově a v kostele Církve československé husitské v Poděbradech. „Trénovaly jsme nový program, některé písně uslyšíte právě při koncertu na radnici nebo na připravovaném vzpomínkovém galakoncertu k nedožitým 80. narozeninám profesorky Jaroslavy Halamové, zakladatelky a dlouholeté sbormistryně sboru Cantoria Praha. Uskuteční se 13. června 2023 od 19 hodin v Divadle Gong,“ prozrazuje Nora Michálková, současná sbormistryně a dcera Jaroslavy Halamové.

Kromě koncertů a vystoupení čeká sbor i jedna soutěž – Choralia Chrudim 2023, která se bude konat v květnu. Sbor Cantoria Praha má v současné době více než 40 členek a stále přijímá nové zpěvačky ve věku 18-55 let.

Celý článek v tiskové kvalitě můžete shlédnout na stránkách časopisu Devítka (str. 14)

Sdílet článek
Nahoru