Choralia Chrudim 2023

Cantoria Praha se chystá na 64. ročník hodnocené přehlídky sborového zpěvu dospělých. Z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury a pod záštitou ministra kultury Martina Baxy pořádají přehlídku NIPOS-ARTAMA, Chrudimská beseda, městské kulturní středisko, a Kampanila Mikulov, z. s..

Přehlídky jsme se již jednou zúčastnily v roce 2021, a to v nesoutěžní kategorii. Odnesli jsme si tenkrát domů ocenění za provedení sklatby Petra Iljiče Čajkovského „Bez Pori, Da Bez Vremeni“. Nyní se chystáme do soutěžní kategorie C, tj. sbory stejnohlasé od 25 členů.

Náš program musí obsahovat skladbu s českým textem, úpravu lidové písně a skladby dle vlastního výběru tak, aby naplnily vystoupení v délce cca 15ti minut. (Maximálně 18 minut i s příchodem a odchodem). Další podmínkou je, že alespoň jedna z vybraných skladeb musí být a cappella. Náš repertoár na soutěž již pečlivě nacvičujeme a na možnost zazpívat si v atraktivním prostředí Chrudimské besedy se velmi těšíme. Na závěr celé akce se také zúčastníme Ateliéru společných skladeb.

Choralia Chrudim 2023 si klade za cíl být otevřenou platformou pro všechny sbory dospělých, které chtějí zlepšovat svoji úroveň v soutěžní a/nebo nesoutěžní (festivalové) kategorii. Otevřená přehlídka nabízí možnost zlepšování pod vedením špičkových porotců i lektora společného zpěvu.

Přejít na událost

Sdílet článek
Nahoru