Choralia Chrudim 2021

Chrudimská beseda a NIPOS nás pozvali na 62. celostátní přehlídku sborového zpěvu dospělých CHORALIA 2021 Chrudim.

Přehlídka pro sbory dospělých CHORALIA CHRUDIM 2021 si kladla za cíl být otevřenou platformou pro všechny sbory dospělých, které chtějí zlepšovat svoji úroveň v soutěžní a/nebo nesoutěžní (festivalové) kategorii. Otevřená přehlídka nabízela možnost zlepšování pod vedením špičkových porotců i lektora společného zpěvu.

Přehlídka se konala z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury, za finanční podpory Pardubického kraje a pod záštitou ministra kultury.

https://www.muzeumchrudim.cz/akce/choralia-2021/

Velkým překvapením v pozitivním slova smyslu byly velmi pěkné výkony všech zúčastněných sborů (MALICHOR Holice, HARMONIE Louny, PILSEN VOICES, Smíšený pěvecký sbor FOERSTER Sokola Jihlava, GLORIA BRUNENSIS Brno a CANTORIA Praha. Vynikající akustické podmínky sálu Chrudimské besedy doplnily příjemnou atmosféru sborové akce. Absolutním vítězem se po zásluze stala děvčata ze sboru GLORIA BRUNENSIS se sbormistryní Natálií Chirilenco. Ale vítězi byli vlastně všichni, kdo se přes všechny aktuální nesnáze probojovali až k provedení svého repertoáru na koncertním pódiu.

Náš sbor Cantoria Praha si ze soutěže mimojiné odnesl i zvláštní ocenění za provedení sklatby Petra Iljiče Čajkovského „Bez Pori, Da Bez Vremeni“.

Sdílet článek
Nahoru