Novoroční koncert 2022

V cyklu koncertů komorní hudby na vysočanské radnici, Sokolovská 14/324, Praha 9, jako první v tomto roce vystoupí pěvecký sbor Cantoria Praha. Novoroční koncert se koná 27. ledna 2022 od 19 hodin v obřadní síni.

Ženský pěvecký sbor Cantoria Praha byl založen roku 1985 Mgr. Jaroslavou Halamovou. Od června 2018 sbor vede její dcera Mgr. Nora Michálková a v současnosti má téměř 40 členek. Repertoár sboru je velmi široký a různorodý; sbor zpívá nejen skladby z oblasti hudby vážné či úpravy lidových písní, ale velkou pozornost věnuje i spirituálům a úpravám písní populárních a muzikálových.

Cantoria pořádá pravidelně každý rok několik koncertů, účastní se mezinárodních sborových festivalů a soutěží. Z posledních úspěchů můžeme jmenovat stříbrné pásmo z mezinárodního sborového festivalu v Linzi a Cenu Romanticu, cenu za nejlepší provedení skladby z období hudebního romantismu, z mezinárodního sborového festivalu hudebního romantismu ve Vlachově Březí v roce 2019.

V letošním roce sbor na sborové přehlídce Choralia Chrudim získal ocenění za provedení skladby Petra Iljiče Čajkovského „Bez Pori, Da Bez Vremeni“.

Program novoročního vysočanského koncertu

Na novoročním koncertu sbor Cantoria Praha zazpívá pestrý výběr skladeb autorů vážné budby jako např. skladby A. Dvořáka, B. Smetany, P. I. Čajkovského, E. Griega či G. Giordaniho, ale zazní též různé úpravy lidových písní, spirituály a chybět nebudou ani melodie populárních písní. Diváci se mohou těšit mezi jinými i na pohádkovou melodii Hádej O. Brzobohatého či píseň Never Enough z filmu The Greatest Showman.

Celý článek v tiskové kvalitě můžete shlédnout na stránkách časopisu Devítka

Sdílet článek
Nahoru