Cantoria Praha zářila ve Vídni a teď zpívá ve Vysočanech

Ženský pěvecký sbor Cantoria Praha, jehož zřizovatelem je MČ Praha 9, letos oslavil 38 let své existence. Má za sebou úspěšný rok a v prosinci ho čeká ještě několik koncertů.

V červnu sbor uspořádal v Divadle Gong vzpomínkový galakoncert u příležitosti nedožitých 80. narozenin své zakladatelky Mgr. Jaroslavy Halamové. Ve dnech 3. a 4. listopadu se zúčastnil 9. ročníku mezinárodního sborového festivalu ve Vídni pořádaného agenturou MRF Music Reisen Faszination. V pátek 3. listopadu vystoupila Cantoria na společném koncertě šesti sborů v Ehrbar sále spolu se sbory z Irska, Portugalska, Španělska a Itálie. V sobotu se v kostele Minoritenkirche představilo deset souborů celkem z osmi evropských zemí. Cantoria Praha jako jediný český zástupce na festivalu zazářila a svým vystoupením okouzlila Vídeň.

„V době adventu vystoupí Cantoria Praha hned dvakrát v obřadní síni radnice Prahy 9. Nejprve zazpíváme 3. prosince od 18 hodin na akci Vánoční těšení a poté 11. prosince od 18.30 hodin při samostatném vánočním koncertu,“ zve sbormistryně Mgr. Nora Michálková. Cantoria Praha má v prosinci opravdu nabitý program. První prosincový víkend se vydává na již tradiční adventní turné do západních Čech, kde bude koncertovat 2. prosince v Bochově a v Utvině. V Praze kromě vystoupení ve Vysočanech pořádá ještě vánoční koncerty 14. prosince v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí a 19. prosince v refektáři Emauzského opatství, a to vždy od 18.30 hodin.

Celý článek v tiskové kvalitě můžete shlédnout na stránkách časopisu Devítka (str. 15)

Sdílet článek
Nahoru