Adventní turné 2023 s Cantorií

Již tradičně jsme vyrazily první adventní víkend na malé turné do západních Čech. Je to příjemná tradice, kdy zanecháme veškerý předvánoční shon a spěch v Praze, nasedneme do autobusu a necháme se odvézt na místa, kde svým zpěvem vykouzlíme trochu té předvánoční nálady.

Letos byla cesta opravdu zajímavá. Na rozdíl od jiných let jsme se mohly kochat bílými pláněmi a sněhovými vločkami zasypávajícími celé okolí. Zatímco my jsme obdivovaly přírodní krásy podél cesty, pan řidič se o to víc musel snažit, aby nás dovezl včas a v pořádku. Všechny přesuny ale díky němu proběhly hladce a my se mohly soustředit na zpěv.

První zastavení proběhlo v malebné vesničce Bochov, která leží nedaleko Karlových Varů. Místní pro nás připravili milé zázemí v Informačním centru, kde jsme si mohly odložit věci, občerstvit se a nachystat se na vystoupení. Koncert pak proběhl v kostele sv. Michaela archanděla, kde nám publikum vytvořilo příjemnou atmosféru. Po poslední písni jsme ovšem musely tak říkajíc zvednout kotvy a neprodleně vyrazit na další adresu.

Druhý koncert se uskutečnil v další malé vesnici v Karlovarském kraji, v kostele sv. Víta v Útvině. Zde nás pravidelně zve místní Aeroklub Toužim, který zajišťuje nejen hojnou účast v publiku a srdečnou domáckou atmosféru během koncertu, ale i následné pohoštění pro celý náš sbor na jejich letišti. Díky tomu jsme strávily veselý a družný sobotní večer, nabraly jsme sil a mohly jsme se v neděli vrhnout do druhé poloviny našeho plánovaného programu.

Třetí koncert se konal v neděli odpoledne v Tachlovicích u Prahy pod záštitou spolku TOPAS. Naše vystoupení je již tradičně součástí místní slavnosti konané u příležitosti rozsvěcení vánočního stromku. A tradice je to už poměrně stabilní, přijely jsme sem, pouze s roční pauzou vynucenou covidovými restrikcemi, již počtvrté za sebou. Ani zde jsme se však nemohly zastavit a zúčastnit se dalšího programu, protože nás čekalo ještě jedno, poslední vystoupení.

Na tomto adventním turné nás totiž čekal ještě čtvrtý koncert. Pozvali si nás z odboru kultury Prahy 9, abychom završily jejich program „Vánočního těšení“, odpoledne plného dílniček pro děti a hudebních vystoupení, který se konal celé nedělní odpoledne přímo na Vysočanské radnici. My jsme zpívaly v Obřadní síni, neboť na schody nebo na chodbu bychom se v našem počtu 35+ opravdu nevešly. Pro tento koncert naše sbormistryně vybrala především moderní a populární melodie, které doprovodila klavíristka Evgenia Vorobyeva a na cajon Jáchym Kubias. I zde zavládla pohoda a zavanula vůně přicházejících Vánoc. O to víc se těšíme na náš další koncert, který proběhne opět v prostorách Obřadní síně na Vysočanské radnici.

Sdílet článek
Nahoru