Mezinárodní sborový festival Pusterské údolí

Každá žena zná své přednosti a ví, čím druhé okouzlit. Když však dámy z pěveckého sboru Cantoria-Praha nasadí svou nejmocnější „zbraň“ – rozeznějí zlato v hrdle, otočí se za nimi celý svět. Potvrdilo se to i na mezinárodním festivalu sborového zpěvu Alta Pusteria, který se koncem června 2012 konal v severní Itálii.

Jednoho z největších pěveckých sborových festivalů světa se letos zúčastnilo na devět desítek souborů z Evropy, Asie, Ameriky. Cantoria-Praha na něj odjížděla s novými tvářemi, obnoveným repertoárem, novými plány a očekáváním. Výsledek? „Sklidily jsme velký úspěch a navázaly spoustu kontaktů,“ usmívá se sbormistryně a umělecká vedoucí sboru Mgr. Jaroslava Halamová.

Původně komorní sbor zaměřující se především na úpravy lidových písní (Dvořák, Smetana, Suchoň, Trojan, Lýsek, Malát, Kulínský….) nebo díla Brahmse, Mozarta, Myslivečka, Michny, Händela, Foerstera má dnes všestranný repertoár. Od staré hudby až k současným autorům včetně spirituálů, operních sborů, muzikálových písní a již tradičních úprav lidových písní. Není tedy divu, že se jako jeden z mála pěveckých sborů na festivalu představil hned ve třech kategoriích – duchovní hudba, lidové písně a populární hudba.

Šíře repertoáru, precizní provedení okořeněné zápalem a nadšením pro zpěv, to všechno zvedalo posluchače ze židlí a nutilo organizátory k pozváním. „Rádi by nás viděli například ve Vídni, Itálii, Izraeli, ale uvidíme, co nám dovolí naše finanční možnosti,“ konstatuje Jaroslava Halamová. Nenechte si ani vy ujít vystoupení ženského pěveckého sboru Cantoria-Praha. Nový repertoár představí doma – v divadle Gong 17. září.

Celý článek v tiskové kvalitě můžete shlédnout na stránkách časopisu Devítka

Sdílet článek
Nahoru