Cantoria slaví mezinárodní úspěch

Začátkem června se v Olomouci konal tradiční mezinárodní festival pěveckých sborů Svátky písní Olomouc. Oceněn na něm byl i „devítkový“ sbor Cantoria.

49. ročník festivalu přilákal šestnáct pěveckých sborů z Maďarska, Polska, Slovenska a České republiky. Středobodem festivalového programu byla sobotní soutěž pěveckých sborů Mundi Cantant. Ženský pěvecký sbor Cantoria Praha, jehož zřizovatelem je MČ Praha 9, se úspěšně zúčastnil a získal za svůj výkon stříbrnou medaili.

Sbormistryně Mgr. Nora Michálková, která vede sbor již čtvrtým rokem, s Cantorií přednesla všechny skladby bez doprovodu, což se u poroty setkalo s velkým oceněním. Tentokrát měl na programu například spirituál Jozue porazil Jericho, skladby Bez pori da bez vremeni Petra Iljiče Čajkovského, populární píseň Over the rainbow a další.

Jaké má sbor plány?

V novém školním roce 2022/2023 čeká pěvecký sbor Cantoria Praha bohatý program. Tradiční adventní koncerty v Praze, předvánoční turné po západních Čechách i účast na dalších mezinárodních sborových festivalech a soutěžích.

Pokud vás zpívání baví a uvažovaly jste, že byste se připojily k pěveckému sboru, máte nyní možnost tak učinit! Přestože sbor v současnosti čítá více než 35 aktivních členek, je otevřený dalším zájemkyním. Cantoria Praha přijímá ženy ve věku 18-55 let. Pro bližší informace kontaktujte sbor na e-mailu cantoria@seznam.cz nebo info@cantoria-praha.cz.

Celý článek v tiskové kvalitě můžete shlédnout na stránkách časopisu Devítka

Sdílet článek
Nahoru