Mezinárodní sborový festival Linz

Soutěžily jsme v Rakousku na mezinárodním sborovém festivalu a vezeme stříbro!!!!

Internationaler Anton-Bruckner-Chorwettbewerb und Festival, 19.– 23. 6. 2019, Linz, Rakousko

Soutěže se zúčastnilo celkem 11 sborů z 11 zemí (Austrálie, České republiky, Dánska, Finska, Jižní Afriky, Norska, Rakouska, Ruska, Švédska, Tanzánie a Turecka). Pořadatelem soutěžního festivalu je německá agentura INTERKULTUR (obvyklé soutěžní kategorie a bodové hodnocení).

Z výsledkové listiny: Kat. B2 – Stejnorodé sbory dospělých: Ženský sbor Cantoria Praha (sbm. Nora Michálková Halamová) – Stříbrný diplom VIII (17,67 bodů).

O našem úspěchu napsali také v časopise Devítka (více níže).

Bez pori da bez vremeni

Cantoria Praha v Linci stříbrná

V květnu tomu byl rok, co nečekaně zemřela Mgr. Jaroslava Halamová, zakladatelka, dlouholetá umělecká vedoucí a sbormistryně ženského pěveckého sboru Cantoria Praha, jehož zřizovatelem je městská část Praha 9. Sboru se poté ujala její dcera Mgr. Nora Michálková a začátek nové etapy působení pěveckého tělesa byl vskutku úspěšný.

Ve dnech 19. až 23. června 2019 se Cantoria Praha zúčastnila jako jediný sbor z České republiky 7. ročníku Mezinárodního soutěžního festivalu pěveckých sborů Antona Brucknera v Linci a vyzpívala si stříbrné pásmo. Soutěže se zúčastnily sbory např. z Tanzánie, Jižní Afriky, Austrálie, Finska či Švédska. Ze soutěže si sbor přivezl nejen stříbrnou medaili, ale i plno zážitků a inspiraci pro svou další práci. Na soutěži Cantoria zazpívala skladby Jakoba Galluse Pueri Concinite, Petra Iljiče Čajkovského Bez Pori, Da Bez Vremeni a úpravu lidové písně Pred muziku. Soutěžní vystoupení bylo doplněno večerním koncertem přátelství v bazilice St. Florian.


A jaké bude pokračování?
„Na druhou polovinu roku 2019 máme plno plánů, chystáme se na sborový festival u nás v ČR, plánujeme koncertní turné v západních Čechách a samozřejmě nebudou chybět ani tradiční vánoční koncerty. Na duben 2020 potom připravujeme vzpomínkový koncert na moji maminku Jaroslavu Halamovou,“ prozrazuje sbormistryně Nora Michálková. Ve sboru v současné době zpívá 35 zpěvaček. Jeho repertoár je všestranný – od staré hudby přes klasicismus a romantismus po hudbu současnou, včetně hudby populární, spirituálů a muzikálů. Sbor stále přijímá nové členky ve věku od 18 let.

Celý článek v tiskové kvalitě můžete shlédnout na stránkách časopisu Devítka

Sdílet článek
Nahoru